دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)

همه چی درباره دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)

 • Share this course:
7176
 • محل پردیس دانشگاهی دانشگاه یو.تی.پی مالزی: یو.تی.پی مالزی در بندر سری ایسکاندر واقع در پراک قرار گرفته است که با رانندگی حدود 3 ساعت با کوالالامپور فاصله دارد.
 • آدرس پردیس دانشگاهی یو.تی.پی:Seri Iskandar, 32610, Tronoh, Perak, Malaysia.

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

ما به دانشجویانی کمک می کنیم که به دنبال ورود به دانشگاه یو.تی.پی (یا سایر دانشگاه های مالزی) بوده می باشند. کمک رایگان ما شامل: فرایند درخواست ، درخواست روادید و ارائه ی مدارک برای رزرو خوابگاه و برداشتن دانشجویان از فرودگاه می باشد. ما با کمک خدمات جامعی که فراهم آورده ایم دانشجویان را با زندگی در کشور مالزی و در دانشگاه یو.تی.پی آشنا می سازیم. این کار به گونه ای انجام می شود که هر دانشجو تصور کند در منزل خود زندگی می کند.

ما می توانیم به متقاضیان تحصیل در دانشگاه یو.تی.پی در مراحل زیر کمک کنیم:

 • فرایند ورود
 • درخواست روادید
 • رزرو خوابگاه/اطاق
 • ثبت نام نهایی

به عبارتی ساده تر، اگر شما در حال جست و جو برای تحصیل در کشور مالزی هستید، ما به صورت اساسی همه کارهای مورد نیاز شما را انجام می دهیم، به گونه ای که دیگر لازم نیست شما کار دیگری انجام دهید. برای جزئیات بیشتر درباره ی خدمات ما اینجا را کلیک نمایید. برای اینکه همین حالا شروع کنید یا برای بررسی بیشتر یا اگر شما خواهان تحصیل در دانشگاه یو.تی.پی هستید، از سیستم آنلاین درخواست دانشگاه های مالزی (OMUAS) دیدن کرده یا فرم ثبت نام را از سمت راست تکمیل نمایید. یکی از افراد تیم ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس برقرار کرده و شما را از تمام فرایند های ورود به دانشگاه مطلع می سازد و کلیه ی شبهات را شفاف سازی کرده و به کلیه ی سوالات شما پاسخ می دهد. پس از ثبت نام در دانشگاه ما، شما می توانید به سیستم وارد شوید و مدارک مورد نیازتان را بارگذاری کرده و این تنها کاری است که شما باید در کل فرایند ها، انجام دهید. ما به سایر مسایل رسیدگی می کنیم.

 

ملزومات اکادمیک جهت ورود به دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)
لیسانس
 • متقاضیان در دبیرستان/ دوره ی دوم مدرسه یا سطح A باید حداقل معدل 3 از 4 را داشته باشند یا این مرحله را بگذرانند
فوق لیسانس
 • متقاضیان باید مدرک لیسانس علوم را به همراه حداقل معدل 3 از 4 را داشته باشند یا مدرک کار دانش داشته باشند،
  یا,
 • مدرک معادل در رشته ی مربوطه از یکی از دانشگاه های معتبر داشته باشد
دکتری
 • متقاضیان باید مدرک لیسانس علوم را به همراه حداقل معدل 3 از 4 یا معادل در رشته ی مربوطه از یکی از دانشگاه های معتبر به دست بیاورند

 

ملزومات برنامه های زبان انگلیسی

صلاحیت در زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی که ترجیح می دهند به این دانشگاه ملحق شوند، قطعا حائز اهمیت می باشد. این دانشگاه، ازمون های تافل (زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی) یا آیلتس (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی) را طبق نمرات تعیین شده در جدول زیر می پذیرد.

لزوم زبان انگلیسی جهت ورود به دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)
 نوع برنامه  لزوم زبان انگلیسی
لیسانس، فوق لیسانس و دکتری
 • حداقل نمره ی آیلتس 5.0 یا
 • حداقل نمره ی تافل PBT 500 یا
 • حداقل نمره ی تافل IBT 59 یا
 • حداقل نمره ی تافل CBT 173 یا
 • حداقل نمره ی زبان انگلیسی کمبریج: مرحله ی اولیه (FCE) C یا
 • حداقل نمره ی زبان انگلیسی کمبریج: مرحله ی پیشرفته (CAE) C یا
 • حداقل نمره ی زبان انگلیسی کمبریج: مرحله ی حرفه ایی (CPE) C یا
 • حداقل نمره ی آزمون زبان انگلیسی پیرسون (PTE) 41

همچنین, اگر در هیچ یک از آزمون های فوق الذکر زبان انگلیسی شما صلاحیت لازم را کسب نکردید، به شما نامه پیشنهاد مشروط ارائه می شود تا در زمان ثبت نام پس از ورود به کشور مالزی نتایج ازمون های تافل و آیلتس خود را ارائه کنید.

 

تاریخ های ثبت نام و ورود به دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)
تاریخ شروع تاریخ پایان

سپتامبر 

(کار عملی فقط برای رشته های منتخب)

31 می

ژانویه

(پژوهش/کار عملی)

31 سپتامبر

می

(کار عملی فقط برای رشته های منتخب)

28 فوریه

جولای

(فقط پژوهش)

31 مارس

 

مدارک ضروری

فهرست مدارک ضروری برای ورود به دانشگاه UTP در این قسمت مشخص شده اند.

دانشجویان یو.تی.پی می توانند از گزینه های مختلف موجود در فهرست خوابگاه های ارائه شده از سوی خود دانشگاه، خوابگاه مورد نظر را انتخاب نمایند.

فرایند رزرو خوابگاه

1. رسید نامه ی پذیرش
2. پردازش روادید
3. ارسال فرم درخواست خوابگاه از طریق ایمیل
4. ثبت فرم درخواست خوابگاه، تکمیل شده طبق مقررات به همراه بلیط پرواز و پرداخت بیعانه
5. پردازش خوابگاه با ذکر مشخصات
 

سایر امکانات برای رفاه دانشجویان

 • شهریه و هزینه ی رایگان جهت ورود به دانشگاه فناوری پتروناس مالزی
 • خوابگاه رایگان
 • بلیط پرواز رایگان (در آغاز تحصیل، یکبار برای اواسط دوران تحصیلی، و در پایان تحصیل)
 • روادید رایگان و پرداخت مالی

دانشگاه یو.تی.پی برنامه های وسیعی برای دانشجویان ارائه می دهد تا از بین انها انتخاب کنند. در جداول زیر، ما برنامه های در دسترس آنها را به همراه هزینه شهریه به صورت فهرست ارائه داده ایم.

ما چارت شهریه ی دانشگاه یو.تی.پی را ویژه ی کلیه ی دانشجویان خارجی تدارک دیده ایم که شما می توانید شهریه ی کلیه ی رشته ها را به همراه جزئیات دیگر در جدول مشاهده نمایید. با ما تماس بگیرید تا نسخه ی خود را دریافت نمایید.

 

پیشنهادات و کمک های ویژه

 

سال هاست که، دولت مالزی بی وقفه اهمیت تحصیل را ارج نهاده و ان را بخش ضروری جهت رشد کشور معرفی نموده است. این امر تبدیل به یک شعار نهایی شده است. دانشگاه یو.تی.پی با کمک انواع و اقسام موسسات تامین کننده منابع مالی مانند PTPTN و MARA وام به دانشجویان می دهند. علاوه بر وام های مالی، آنها مستمرا با منابع مربوطه و شرکای صنعتی (مانند ZALORA) در راستای اعطای کمک هزینه های تحصیلی و کمک های بلاعوض به دانشجویان مستعد آتی ارتباط برقرار می نمایند.

 

The scholarships are provided to students for their further studies and upon completion to help either with Petronas or the Government of Indonesia in any of the designated departments, companies, organizations, subsidiaries, also institutions for a period of time to be agreed upon.

دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)

دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)
شناخته شده به عنوان UTP
اسم رسمی Petronas University of Technology
نوع خصوصی

درباره دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)

دانشگاه فناوری پتروناس یا یو.تی.پی در سال 1997 تاسیس شد و از آن زمان به بعد تبدیل به یکی از دانشگاه های پیشرو در کشور مالزی شد. دانشگاه پتروناس مالزی پیشگام در ارائه ی برنامه های مهندسی، علوم و فناوری که امروزه در چشم انداز صنعتی کارایی دارند، است. این برنامه ها برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در دسترس بوده و تلاش می کنند فارغ التحصیلی با مهارت های رهبری و ارتباطات عالی تحویله جامعه دهد. تا به امروز، از دانشگاه UTP مالزی بیش از 14.000 دانشچو فارغ التحصیل شده اند. همچنین در حال حاضر حدود 1.200 دانشجو در برنامه های پیش دانشگاهی، 6.000 دانشجو در برنامه های لیسانس و 1.200 دانشجو در برنامه های مختلف در مقطع فوق لیسانس در حال تحصیل در این دانشگاه می باشند. این دانشجویان از 66 کشور دنیا وارد دانشگاه یو.تی.پی شده اند.

الزامات دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)


محل اقامت در دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)


رشته های دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)


موقعیت دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)